EMPIRE

Podstawowe pojęcia


 

Strona główna | Pojęcia | Budynki | LOL xD

 


 

empire

 

Aby sprawnie poruszać się po wirtualnym królestwie, należy poznać kilka podstawowych pojęć, które dominują w grze jaką jest Empire.

 

 

Menu Zamku. Rozgrywka w największym skrócie ma miejsce na dwóch płaszczyznach, dzięki czemu możemy mówić o dwóch planszach głównych. Pierwsza z nich to widok naszego zamku i okolic. W tym miejscu możemy zarządzać surowcami, tworzyć nowe budynki, werbować żołnierzy, handlować czy przyjmować misje. Tutaj też wyświetlane są informacje o tworzonych aktualnie budynkach, aktywnych zadaniach czy pracy poborcy podatkowego.

dama

Mapa Świata potrzebna jest, byśmy mogli zapoznać się z najbliższym sąsiedztwem, kierowanym przez komputer oraz innych graczy. W tym oknie możemy „podglądać” innych graczy oraz ich budowle, możemy również handlować zasobami, szpiegować cele lub też bezpośrednio je atakować. By wykonać którąkolwiek z tych akcji, wystarczy nakierować na odpowiedni cel i wcisnąć lewy przycisk myszki. Wtedy też uruchomi się odpowiednie okienko z wyświetlonymi możliwościami do wyboru. Nakierowanie na miasto gracza umożliwia nie tylko podjęcie z nim walki czy wysłania szpiegów, ale również nawiązanie rozmowy, sprawdzenie podstawowych informacji o graczu, jego zamku a nawet przesłanie odpowiednich surowców.

 

Surowce - w zamku dostępne są drewno, kamień, żywność, monety i rubiny. Ich ilość możemy sprawdzić w menu zamku, w górnej części ekranu oraz w lewej-górnej części ekranu.

Drewno i kamień potrzebne są zarówno do wytworzenia nowego budynku jak i ulepszenie istniejącego. Te surowce są również niezbędne do wytworzenia maszyn oblężniczych i machin ułatwiających obronę naszych włości.

Dzięki żywności możemy nie tylko rekrutować nowe jednostki, ale również utrzymywać większą ilość mieszkańców w mieście. Ilość spożywanego prowiantu jest sumą zwykłych mieszkańców oraz jednostek wojskowych.

Monety zdobywamy dzięki pracy jednego z naszych doradców, poborcy podatkowego. Wydając mu polecenie, wybieramy ile złota i po jakim czasie zasili nasz skarbiec. Uwaga: zebrane przez poborcę podatkowego złoto to nieliczny surowiec, który może przepaść w trakcie okresu długiego nielogowania się. By temu zapobiec, musimy przekupić go odpowiednią ilością rubinów. Samo złoto natomiast potrzebne jest m.in. do werbunku żołnierzy.